SES
PROJELER

Devam Eden Projeler

Tamamlanan Projeler

HOPA-BORÇKA YOLU (CANKURTARAN TÜNELİ) YAPIMI

Türkiye'nin En Uzun Tüneli

Artvin'in yıllardır beklediği Cankurtaran Tüneli'nin tamamlanması ile birlikte "Karadeniz Sahil Yolu Projesi" kapsamında inşa edilen ve Türkiye'nin en uzun kara yolu tünelinin de bulunduğu Bolaman-Perşembe arasındaki 3.775 metrelik "Nefise Akçelik Tüneli" unvanını kaybedecektir.

Cankurtaran Tüneli'nin net uzunluğu 5.286 metre olup giriş çıkış yapısı ile birlikte 5.300 metreyi bulmaktadır. Bu uzunluğu ile ülkemizin en uzun tüneli olma özelliğine sahip olacak, Avrupa ve Dünya'da da sayılı tüneller arasına girecektir.

Ayrıca Cankurtaran Tüneli, mesafenin kısalması ve ulaşım masraflarının azalmasının yanı sıra daha güvenli bir ulaşım güzergâhı konumuna gelecektir.

Cankurtaran Tüneli, iki tüp şeklinde inşa edilmektedir. Her bir tüpte 2 şerit yolun olması, Artvin halkının yıllardır beklediğine değecek yeterlilikte bir yatırım olma özelliğine sahiptir. Nas İnşaat'ın gerçekleştireceği bu projede, lastikli kazıcı ve yükleyici 8 JCB, 6 paletli ekskavatör, 6 tünel delici makine, 20 kırkayak kamyon, 8 beton pompası (robot), 6 beton pompası (sabit), 9 kompresör ve 5 Hiab vinç kullanılmaktadır.


Türkiye Müteahhitler Birliği Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Tümsiad Müsiad Florya İşadamları Derneği