AQUA FLORYA ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ

İstanbul AQUA FLORYA ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİu projesi Florya sahilinde, Atatürk Deniz Köşkü'ne komşu 100 dönüm büyüklüğünde bir arazi üzerine inşa edilmiştir. toplam inşaat alanı 22 bin metrekare dir. İki kattan oluşan yapının içinde 6.800 metreküp su alma kapasitene sahip 64 adet su tankı bulunmaktadır. AQUA FLORYA ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ coğrafi bir rota gözetilerek 16 farklı tema uygulanmıştır.[6] Bunun yanı sıra AQUA FLORYA ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ kompleksi içinde bir de yapay yağmur ormanı dekoru bulunmaktadır. Burada deniz canlıların yanı sıra tropik bölgelere özgü sürüngen ve kemirgenlere de yer verilmiştir.. Uygulanan her tema, o bölgeyi yansıtan coğrafi, tarihî, kültürel ve görsel ögelerle dekore edilecek; film gösterimleri, oyunlar ve grafiklerle desteklenmektedir.

AQUA FLORYA ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ kompleksi içinde ayrıca bilim merkezi, etkinlik alanları, çocuk eğlence bölümleri, sinema salonları, kafeteryalar, büfeler, restoranlar ve mağazalar da yer almaktadır.

Tesis içinde, 1.500 farklı türden, toplam 15 bin canlı bulunmaktadır.. AQUA FLORYA ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ kompleksi içinde ziyaretçilere ayrılmış 6 bin metrekarelik sergi alanı; 1,2 kilometrelik gezi rotası ve 1.200 araç kapasiteli 35 bin metrekarelik otopark alanı yer almaktadır.

KÖYCEĞİZ ORTACA YOLU KÖYCEĞİZ ORTACA YOLU KÖYCEĞİZ ORTACA YOLU KÖYCEĞİZ ORTACA YOLU KÖYCEĞİZ ORTACA YOLU KÖYCEĞİZ ORTACA YOLU KÖYCEĞİZ ORTACA YOLU KÖYCEĞİZ ORTACA YOLU